sreda, 28. marec 2012

Drugi in tretji dan: Odiseja do Silicijeve doline

Po zasluženem počitku v prijetnem hotelu smo si zjutraj prvič sami pekli vaflje z javorjevim sirupom. Kasneje smo odrinili iz hotela, še prej pa smo se skupinsko slikali z našim ogromnimi kombiji.

Odpravili smo se na kratko pot do Santa Barbare, kjer so si ogledali UCSB – Univesity of California, Santa Barbara.

Pri tej univerzi nas je presenetila celotna podoba in velikost kampusa, saj daluje kot manjše slovensko mesto. V celotnem kampusu je veliko različnih fakultet, približno kot v celotni Sloveniji. Navdušeni smo bili tudi nad urejenostjo in čistočo okolice.

Čakala nas je 5 urna pot proti Montereyu vendar kljub ovinkasti cesti nas je pomiril razgled na sončni zahod nad Pacifikom.

Pozno zvečer smo prispeli v Monterey in se odpravili h počitku, saj nas naslednje dni čakajo ogledi podjetij v Silicjevi dolini.

Po obilnem zajtrku smo se odpravili proti glavni atrakciji mesta Moneterey in sicer Monterey Bay Aquarium. Ogledali smo si prečudovita morska doživetja.

Proti koncu dneva smo prispeli do naše ključne destinacije - Silicijeva dolina.